Powody dlaczego Reklama Drukowana wciąż działa

reklama drukowanaW erze internetu reklama w sieci jest koniecznością dla większości Firm, ale czy reklama drukowana jest całkowicie przestarzała?
Nowe technologie powoli wkraczają w każdy aspekt naszego życia. Tradycyjne formy reklamy pozwalają markom wyróżnić się na tle innych, co bez wątpienia daje znaczącą przewagę nad konkurencją.

Dlaczego Marketing tradycyjny przynosi tyle korzyści?

Autentyczność

W 21 wieku przenieśliśmy się na marketing internetowy, który pozwala dotrzeć w efektywny sposób do szerokiej liczby konsumentów.  Jesteśmy otoczeni przez wyświetlane nam reklamy, do których przywykliśmy, a nawet nauczyliśmy się je ignorować. Reklama drukowana jest jedynie niewielkim ułamkiem tej, którą oglądamy każdego dnia, co czyni ją wyjątkową.  Pokazuje potencjalnym klientom, że za Firmą stoi człowiek, który poświęcił czas, aby przedstawić wizję firmy, a nie znaleźć i opublikować obrazek z podpisem. Reklama w internecie nie może równać się z odczuciami towarzyszącymi wydrukom. Sukces marketingu wielkich firm polega na wyróżnieniu się z tłumu, opieraniu się trendom i pokazaniu tego, że oferta firmy jest unikatowa.

Relacja

Kontakt osobisty z klientem jest ważnym elementem budowania jego lojalności. Wręczanie potencjalnemu klientowi wydruków, jest świetną okazją do zbudowania relacji z nim, co prowadzi do wzrostu sprzedaży. Prowadzenie dialogu z klientem pozwala  zwiększyć świadomość marki i stopniowo budować zaufanie, co sprawia, że chętnie wraca. W budowaniu relacji z klientami mogą pomóc chociażby gadżety reklamowe, które przypominają im o Twojej marce, gdy ich używają.

gadżety

Korzyści gadżetów reklamowych

Korzyści marketingu offline umacniają odpowiednio dobrane gadżety. Ich efektywne wykorzystanie przynosi natychmiastowy wzrost świadomości marki, co prowadzi do długoterminowego zysku. Cokolwiek dasz klientowi, będzie tego używał i przypominał sobie o Twojej marce za każdym razem. Mogą to być długopisy, kubki, czy nawet elementy odzieży. Kto nie lubi darmowych gadżetów?

 

Podsumowanie

Bez względu na rozmiar czy działalność firmy, wykorzystanie reklamy drukowanej zawsze przynosi korzyści. Pomimo licznych zalet marketingu internetowego, są wartości, których przekazanie w sieci jest bardzo trudne. Możliwości, które daje tradycyjna reklama są ogromne, a element człowieczeństwa w marketingu zapada w pamięć.

Udało nam się złapać Twoją uwagę? Przeczytaj nasze pozostałe artykuły na blogu.

Nasi partnerzy

Agencja Reklamowa pikador oferuje szeroko pojęte usługi projektowania graficznego, druku oraz doradztwa w zakresie reklamy zewnętrznej. Naszą specjalizacją jest projektowanie grafiki, druk cyfrowy, offsetowy oraz wielkoformatowy. Prowadzimy działania nie tylko na terenie kraju, ale i zagranicą.
Zapraszamy do współpracy.

Adres
ul. Śniadeckich 8
33-300 Nowy Sącz
calc Wycena